You are hereForums / Пристрої для читання е-книг / Е-рідери / Е-читалка Orsio b721 (Частина 2.)

Е-читалка Orsio b721 (Частина 2.)


By Heldigvis Neste - Posted on 26 Грудень 2009

ORSiO b721 - це перш за все новий молодий гравець в сегменті пристроїв для читання. Тестування прототипу ORSiO b721 нам довелося виконати ще на стадії розробки пристрою. Подробиці наведені Частині 1. Компанія ORSiO приділяє просуванню свого дітища досить багато уваги - на сайті виробника є спеціальний розділ підтримки, розроблено інструкцію російською мовою, а так само активно вдосконалюється програмне забезпечення. Вихід ORSiO b721 на книжковий ринок це не просто данина моді, але й багаторічна підготовка до цього кроку. І навіть якщо подібний крок розцінювати як запізнілий, то не потрібно вважати, що ORSiO як пристрій і як компанія запізнилися безнадійно. Зовсім ні. Будь-який ринок - це певна кількість пристроїв і споживачів. Хоча на ринку зараз домінують Sony Reader і LBook, тому що основна конкуренція розгорнулася між ними, тим не менш, у будь-якого іншого пристрою є в цьому сегменті свій споживач.
У даному тесті так чи інакше піде порівняння саме з найближчими конкурентами.
Якщо враховувати те, що екрани Sony Reader і LBook через пару місяців сіріють і за якістю можна порівняти, то ми порівняємо ORSiO b721 тільки з Sony. Хоча б з тієї простої причини, що Sony Reader під рукою, а LBook нам так ніхто і не дав на тестування (тому знання про конкурента є, а технічної можливості провести порівняння не було). І найголовніша причина - ми не в силах зберігати все різноманіття існуючих пристроїв. Достатньо мати один із пристроїв, що ми з багатьох причин приймаємо за еталон на сьогоднішній день.
Основне, у чому ми переконалися: пристрій готовий для читання і як і раніше залишається найбільш доступним на ринку електронних пристроїв для читання. Є деякі зовсім дрібні огріхи, з якими виробник продовжує працювати і не просто усувати, а шукає рішення, яке буде максимально зручним і логічним для майбутніх користувачів. Пристрій повинен бути простим, вузькопрофільним і максимально зручним.
Ми також не розглядали в даному тесті можливості аудіо програвання. Просто тому, що нам це не цікаво і немає особливого бажання створювати конкурента Apple iPod.
На сьогоднішній день ORSiO маркується написом «Зроблено в Тайвані», а російські розробники - це частина проекту ORSiO, їм за це платять грошима і любов'ю споживача.

Як і раніше, дивують перші відчуття: здається, що екран сенсорний - за рахунок великих іконок в головному меню.
Насамперед ми перевірили білизну екрану і роботу акумуляторів. Розповімо про білизну в окремому розділі, а от акумулятором займемося зараз.
На початку тестування на пристрої стояла прошивка 1.0.8. Пристрій заряджався всю ніч. Два дні пролежав і на третьому показувало вже 2 поділки в заряді. Цього залишку вистачило на 2 дні читання, хоча чесно скажемо, що не дочекалися повідомлення про «повністю розряджений пристрій». Цілком могла бути помилка індикації.
На другому кроці прошивка була змінена на версію 1.0.11, в якій замість “режиму сну” використовувалося повне вимкнення. У цьому випадку акумулятор розряджався тільки під час читання, а ми витрачали небагато часу на включення пристрою.
З прошивкою 1.0.11 пристрій пропрацював набагато більше тижня. Хоча, за нашими мірками цього мало. Є підозра, що це через акумулятор, а не програмне забезпечення. Можливо, повторюється давня історія з LBook. «Рідні» акумулятори місткі, але швидко розряджаються. Може, як у випадку з LBook, є сенс замінити акумулятор в ORSiO, але для цього знадобиться акумулятор Nokia і купа проводів-роз'ємів. Операція не складна, але в наш час проблематична.
Проблема акумулятора, мабуть єдина, яка кинулася нам в очі, бо з іншими функціями все набагато краще.
До проблем, що залишилися, у нас виникли лише рекомендаційні побажання. Наприклад, як і раніше немає індикації заряду. Мається на увазі, що курсор мишки на значок акумулятора не має індикатора, який б демонстрував нам, що йде процес зарядки. Тому процес можна контролювати лише за кольором діода на корпусі пристрою. Червоний, природно, - це заряд.
Написи на упаковці повністю російською мовою.
Всередині упаковки знаходиться сам пристрій і все найнеобхідніше для початку читання.
Знак ORSiO тепер красується на всьому. На найкращому в світі чохлі для читання, який належить ORSiO, тепер красується кілька тиснених логотипів. Чохол кращий хоча б з тієї причини, що його робили для читача, а не для пристрою. Чохол дозволяє легко тримати його, кидати ORSiO в сумку з іншими речами, а найголовніше, що у чохла є відкидна ніжка, яка дозволяє пристрою стояти на столі (як колись у школі підручник стояв на спеціальній підставці для читання ). Чохол використовувався майже 2 тижні і залишив найкращі враження.
Напевно, ще раз слід уточнити, що пристрій тонкий і легкий. Має прогумоване покриття. Набір кнопок розташований з обидвох сторін пристрою, для читання, використовується всього одна універсальна кнопка, з її допомогою можна гортати і збільшувати шрифт.
Минулого разу ми рекомендували функції збільшення шрифту перевести на бічні клавіші, але їх місце розташування залишилося незмінним.
Перший час навіть виникла невеличка плутанина - в який бік натискати клавіші, щоб сторінки перегорталися, а не збільшувалися шрифти. У розмірі шрифту є 3 або 4 позиції (точно так і не встановили - немає індикації розміру використовуваного шрифту).
Є дрібний, середній, великий розмір шрифту. Комфортно було читати на середньому розмірі і на великому. Великий дозволяє з легкістю читати в транспорті або погано освітленому приміщенні.
Велике досягнення розробника - змусити екран чудово працювати. Цьому присвячена окрема глава нашого огляду. Візуально і суб'єктивно, екран став біліший і шрифт більш контрастний.
E-Ink дисплей
Дисплей - найбільш важлива частина пристрою для читання. Якість екрана безпосередньо пов'язана з комфортом під час читання. Можна деколи знехтувати особливостями програмної частини, тому як прошивку є шанс замінити, а екран залишиться таким, яким він є.
У минулій статті, коли розглядався прототип ORSiO b712, було відзначено, що E-Ink дисплей може бути різним за відтінком підкладки і насиченості чорного кольору. Як ми вказали - максимальне значення, в більшості випадків, залежить від програмістів, які розробляють прошивку. І розробники ORSiO b721 зробили великий крок вперед під час доопрацювання програмного забезпечення.
На ілюстраціях нижче видно колосальну різницю між прототипом і тим пристроєм, який надійшов у магазини. Екран ORSiO порівнювали з Sony Reader 505 і як бачите, різниця практично малопомітна в результаті, а якщо враховувати, що шрифт в ORSiO темніший, ніж у Sony Reader, то програмісти ORSiO явно заслужили похвали, хоча б за комфортне читання і за почуття гордості від володіння таким пристроєм.
Якщо порівняти два пристрої, що лежать поруч, то здасться що екран ORSiO біліший, за рахунок контрастності шрифту, а у вимкненому стані різниці практично не видно.
У прототипі спостерігалося досить багато "сміття", яке залишає після себе текст після гортання сторінки. Він знижував білизну екрану. У більшості випадків цю проблему також усунуто у новій версії ORSiO b721. Екран став чистіший та біліший. Виключенням є тільки повнорозмірні ілюстрації, які довго залишалися на дисплеї.
На ілюстрації знову ж таки видно, але вже крихітну різницю ORSiO з екраном Sony, на відміну від того, що ми спостерігали в прототипі.
Думка потенційних споживачів
Типова думка про пристрій
• Тонкий корпус
• Читає книги у форматі FB2, навіть упаковані в ZIP
• Пристрій не ковзає в руках
• Чохол візуально збільшує розміри читалки, але дуже зручний за рахунок відкидної ніжки.
• Карта на 2Гб в комплекті.
• Вбудована пам'ять на 64Мб
• Незручне розташування кнопки «Повернення».
Засмутила повна відсутність «книжкової полиці», але втішало те, що можна без обмежень і повноцінно пересуватися по дереву файлової системи.
Переваги [+]
• Витончений, тонкий і легкий пристрій.
• Низька ціна.
• Підходить для читання художньої літератури. Не потрібна конвертація з формату FB2. Не потрібно розпаковувати FB2. У комплекті йде карта оплати ЛітРес: можна відразу купити книгу і почати використовувати пристрій. Шлях до читання дуже короткий: купити готову книгу в FB2 форматі, скопіювати на карту SD, читати.
• Нам приємно повідомити, що на відміну від конкурентів, у ORSiO є поняття про типографіку: текст не просто розташований від краю до краю екрану, він враховує, що повинні бути поля, але не дозволяє внести зміни до типографіки.
• Є індикація сторінок, годинник.
• Високий контраст між текстом і фоном, що компенсує умовний недолік білизни.
• На екрані можливо прочитати навіть найменший розмір шрифту, що говорить про високу якість виготовлення шрифтів.
• Безумовно гарний чохол зі зручною відкидною ніжкою.
Нейтрально [?]
• Пристрій використовує один тип шрифту.
• Блимає логотип при гортанні, затуляючи собою індикатор годинника. Ми так і не вирішили - це зручно, чи все ж таки заважає. Швидше за все, це зайва деталь - затуляти годинник логотипом. Годинники потрібні для того, щоб на них подивитися, а не для того, щоб «постаратися встигнути» глянути. Це не є недолік, але до цього доведеться звикати.
• Інтерфейс не повністю російською мовою. Оновлення прошивки лише англійською.
Недоліки [-]
• Не кожен USB дріт підходить для підключення через глибоке розташування роз'єму USB.
• Немає індикації розміру шрифту (умовно 3 градації розміру).
• Немає переносів слів.
• У статусному рядку використовується ім'я файлу, а не назва книги (перевіряли на форматі FB2).
• Перегортання джойстиком вгору і вниз, замість ліворуч і праворуч.
• Збільшення шрифту на джойстику, а не на кнопках «+» і «-»
• Відображення файлів з точками на початку імені.
• У списку книг відображаються імена файлів, а не назви книг.
• Малий час роботи від акумулятора.

Для кого цей пристрій?
Хоча передбачувана ціна на пристрій трішки зросла, тим не менше ORSiO b721 залишається найдоступнішим пристроєм для читання. Різниця в ціні, на жаль, не дає вичерпних переваг і буде примушувати споживача думати перед вітриною магазину, що ж купити?
Ми боїмося, що якщо спрацює ефект «заплатити трохи дорожче, одержати все відразу», то вибір буде не на користь ORSiO (якщо на одній полиці будуть конкуренти).
Назвати пристрій молодіжним поки складно, але якщо врахувати, що основний читач старше 35 років, то особливої необхідності дотримуватися низької ціни на пристрій немає необхідності. Молоде покоління можна буде залучити до покупки при зниженні ціни. Це цілком можна зробити у вигляді тимчасової акції.
ORSiO b721 можна позиціонувати як мобільний, легкий, компактний, книжковий і нарешті ємний, в книжковому сенсі, пристрій.
Як показує практика, пристрій гідно виконує свою головну функцію - читання. Підтримується більшість популярних форматів: якщо книга купляється чи копіюється з зовнішнього джерела, читачеві з набитою рукою вистачить FB2 на всі випадки життя, а для «швидких книг» цілком підійде ТХТ.
Пристрій можна використовувати в будь-якій обстановці і в будь-який час дня як звичайну книгу. З тими ж обмеженнями і з тими ж перевагами. Однак паперова книга однозначно спасує перед винятковою можливістю електронної книги змінювати розмір шрифту.
ORSiO динамічно розвивається і ми будемо з нетерпінням чекати нових моделей з меншим і більшим за розміром екраном. І напевно скоро заговоримо про «сімейство пристроїв» під брендом ORSiO. Поки ж є страшне спонтанне бажання зрадити своєму Sony Reader і придбати ORSiO b721. Різдво?
Підтримувані формати
Книги: HTML, TXT, FB2, RTF, DjVu
Книги перерахованих форматів можна читати в архівах: ZIP
Зображення: JPG, PNG
Аудіо файли: MP3
Технічні характеристики
Розміри: 188х118х8, 5 мм
Вага: 176 г
Гарантія: 12 місяців
Екран: 6 "E-Ink
Роздільна здатність: 600 × 800
Мова інтерфейсу: Російська
Підключення до ПК: USB 2.0
Операційна система: LINUX 2.4.18
Акумулятор: Li-ion 1000 мА / ч
Тривалість роботи: 4 дні на прошивці 1.0.8 і більше тижня на 1.0.11
Процесор: Samsung S3C2410 ARM920T 200
Пам'ять: зовнішня SD карта 2 Гб і внутрішня пам'ять 64 Мб
Комплектація: електронна книга ORSiO, інструкція (RUS), шкіряний чохол, навушники (2.5 мм jack), USB-кабель для синхронізації з комп'ютером, мережевий адаптер живлення, карта SD (Secure Digital) 2 GB, гарантійний талон сервісного центру (12 міс. ).

Share this

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика