You are hereForums / Пристрої для читання е-книг / Е-рідери / Огляд е-рідера PocketBook 302

Огляд е-рідера PocketBook 302


By admin - Posted on 01 Січень 2010


З компанією PocketBook вперше ми познайомилися більше року тому. Уважно стежили за її успіхами, відстежували розробки. На цей момент за плечима у компанії трирічна історія успіху: вона посідає третє місце у світі серед виробників пристроїв для читання. До того ж, компанія PocketBook є найбільшою серед вітчизняних виробників.
Все говорить про те, що компанія прагне експериментувати і не боїться створювати нові продукти, з додатковими функціями і можливостями.
PocketBook 302 принципово відрізняється від існуючих моделей е-рідерів компанії - наявністю вбудованого бездротового модуля WiFi і сенсорним екраном.
Зовнішній вигляд пристрою здається громіздким, але це тільки перше враження. Коли потримати е-читалку в руках, вже не відчуваєш особливої різниці в товщині і вазі пристрою від звичних класичних моделей. Можливо, зайву товщину додає більш товстий пластик корпусу, або великий порожній простір під екраном.
У цій моделі використовується гібридне управління. Можна використовувати кнопки гортання, а також дублювати гортання сторінок за допомогою сенсорного екрану. Характерна особливість PocketBook 302 в тому, що кнопки «Вперед» і «Назад» знаходяться з обох боків корпуса пристрою на рівній відстані від верху або низу пристрою. Тоді навіщо нам сенсорний екран, окрім як для навігації за списком книг або для додаткового управління.
Обкладинка в комплекті помітно потовщує всю конструкцію. Однак, на захист цієї обкладинки слід зазначити, що вона приємна, добротна і має оригінальну конструкцію.
У цьому огляді пристрої нічого не буде сказано про упакування PocketBook 302: на тестування потрапив дослідний зразок, який отримано ще до початку серійного виробництва. З урахуванням цього факту, можливі деякі відмінності від серійної моделі в описі, адже реально ми поки не можемо знати, що отримає покупець.
Те ж саме відноситься до комплектації пристрою.
Особливо відзначимо якість виготовлення пристрою. Зовні PocketBook 302 виглядає досить добротно і картину «псують» тільки бічні панелі, пофарбовані у сріблястий колір. З використанням металу е-рідер виглядав би набагато ефектніше. Можливо, навіть чорна пластмаса була б не найгіршим варіантом.
Радують рівні зазори між кнопками і щільна підгонка частин корпусу між собою. Тільки стилус, розташований з лівого боку корпусу, не зовсім зручний для вітчизняного користувача. В іншому ж - цілком добротна читалка.
Споживча аудиторія для PocketBook 302 може бути досить різноманітна. Від молодих до літніх без будь-яких обмежень. Можливо, варто виключити з цього списку жителів країн з підвищеною сонячною активністю, за рахунок того, що глянсовий екран може спричинити незручність під час читання. При читанні в транспорті також потрібна деяка вправність, щоб уникнути власного відображення на екрані. Але за рахунок глянцю зображення є контрастнішим, і це може перекреслити всі незручності, які ми намагаємося змоделювати.
У домашніх умовах е-читалка досить зручна. Бічне освітлення від настільної лампи дає максимально зручний варіант використання.

Дизайн
Тепер про все по порядку, пропускаючи опис упаковки PocketBook 302 з причин, викладених вище.
Обкладинка виготовлена зі шкіри. Акуратна, світла рівна строчка. Накладні клапани всередині обкладинки. Магнітні краї для фіксації конструкції в закритому вигляді. Обкладинку можна використовувати як підставку для читання.
Обкладинка потовщує всю конструкцію приблизно в 2.5 рази: у нижній частині обкладинки максимальна товщина майже 30 мм. Виглядає це солідно, але не мобільно.
Зовнішній вигляд PocketBook 302 претендує на унікальність. Звичайно, користувачі ще будуть сперечатися про «необхідність» вільного простору під екраном з єдиною ядерною кнопкою «Esc». Адже це місце могла зайняти клавіатура (якої немає).
Найцікавіше, що саме це вільний простір дозволяє легко тримати пристрій будь-яким способом. Не кажучи вже про горизонтальне або вертикальне розташування екрану. До зовнішнього вигляду доведеться звикнути.
При використанні, хотілося б, щоб кнопки були розташовані трохи вище. Симетричне розташування великих кнопок «гортання» з обох сторін екрану - це правильне рішення, до якого ніяк не хочуть додуматися інші виробники. Адже це справді зручно, коли немає ніякої різниці, якою рукою тримати пристрій! Дуже важливо зручно тримати читалку у будь-якому положенні, і щоб вона не вислизала з рук.
Частина функцій доступні тільки для сенсорного управління, або тільки для керування кнопками. «Гортати книгу» можна за допомогою кнопок і використовуючи характерний жест перегортання по поверхні сенсорного екрану. Кожен користувач може вибрати відповідний варіант, керуючись власними уподобаннями. З нашої точки зору, за наявності кнопок для гортання сторінок, сенсорні функції можуть виявитися допоміжними, але не основним варіантом управління. Можливо, з нами не погодяться реальні користувачі пристрою, яким саме сенсорний варіант перегортання сподобається більше.
Серед кнопок управління присутні функції: гортання, включення пристрою, кнопка «Назад» або звичніше «Esc». Всі інші функції доступні для сенсорного управління. Наприклад, так як немає тепер звичного джойстика, головне «пяточковое» меню можна викликати тривалим натисненням на екран, те ж саме відноситься до функції «Закладка» - досить натиснути на правий верхній кут екрану. Саме там, з точки зору виробника повинна знаходитися закладка, але,на жаль, немає допоміжної функції, яка навчає або полегшує знаходження таких «тап-зон» на екрані пристрою.
Ще до моменту початку розробки даної сенсорної моделі, ми обговорювали з виробником необхідність заздалегідь довести всі розміри меню в програмному забезпеченні до необхідних розмірів «тап-зон», щоб мінімальний розмір області натискання дорівнював як мінімум подушечці людського мізинця. Проте, при правильному калібруванні сенсорного екрану не мало б бути проблем з попаданням пальцем навіть по найменших елементах меню. Хотілося б мати більший простір «тап-зон», особливо для «Словника» - кнопки розташовуються на екрані дуже близько.
Не завжди логічно управління і «фіксування вибору». Наприклад, при налаштувань годинника, треба використовувати клавіші «гортання», тому що на екрані немає допоміжної клавіатури. А підтвердити та зафіксувати вибір слід не клавішею «Esc» або «попаданням» в вільне місце на екрані, а повторним натисканням на область налаштування годин.
Для пошуку можна викликати на екран віртуальну «Клавіатуру», зовнішній вигляд якої знайомий за попередніми моделями. Хоча для сенсорного пристрою цілком можна запропонувати користувачеві «нормальну» QWERTY клавіатуру, тому що це більш природно для цієї моделі. Мало того, «стара» клавіатура уповільнює, а не полегшує набір тексту. Врешті-решт, у тестованому зразку клавіатура взагалі не працювала. Можливо саме через те, що не передбачена для цієї моделі.
Роз'єми на корпусі PocketBook 302 аскетичні, або так тільки здається, за рахунок того, що роз'єм для зовнішнього зарядного пристрою винесено на бічну сторону. У нижньому торці знаходяться 2 роз'єми USB різного типу та аудіо-роз'єм. У верхній частині - тільки роз'єм для micro SD і кнопка включення. Всі роз'єми відкриті і нічим не захищені.
Загальне враження від пристрою визначаються екраном, а не всієї конструкцією в цілому. Але так як про екран ми поговоримо окремо, зараз відзначимо, що сам пристрій добротний, пластмаса скрипить мінімально, загальна конструкція виконана акуратно. Великий простір під екраном спочатку викликає подив, потім до нього швидко звикаєш. Загальне враження від конструкції пристрою не поступається відомим корейським або китайським рідерам. Металізовані бічні вставки могли б надати пристрою більше шарму і респектабельності.

Екран

PocketBook 302 має стандартний шестидюймовий екран, який ми звикли бачити на класичних пристроях. Екран «накритий» сенсорним блискучим шаром. Зображення більш контрастне, але страждає від дзеркального відображення на екрані.
Враження за якістю, що виводиться на екран зображення: навіть краще від існуючих моделей конкурентів, якщо не брати до уваги відблиски на глянцевій поверхні. Якість помітно краща, ніж у Sony PRS-700 із сенсорним екраном і навіть не поступається PocketBook 301 або популярної Sony PRS-505.
«Накрити» глянсову поверхню можна «захисною плівкою» розміром 90х123мм, але з «знешкодженням» дзеркального відображення зникає і контраст. Плівку подібного розміру сходу знайти не вдалося і досвід проводилося з плівкою Brando, якою була заклеєна половина екрану. Відблиски помітно зменшилися, а ось у контрастності зображення втрати були незначні.
Швидкість роботи пристрою і екрану - висока. Зміна зображення відбувається промигуванням зображення.
Напрямок руху пальця для гортання сторінок не регулюється в даний момент і відповідає «паперовому» гортанню - справа наліво і по горизонталі. Відсутність налаштування «напрямку руху» обмежує свободу «вибору користувача».
Загальне враження від екрану неоднозначне. Дуже багато буде залежати від навколишнього освітлення. У нашому тесті відчувався дискомфорт при вибірковому освітленні за спиною читача, і майже ідеальне зображення на екрані при домашньому освітленні. За рахунок контрасту іноді здавалося, що на екрані літери видно краще при мінімальному освітленні, ніж на тестованих раніше «звичних» пристроях.

Програмне забезпечення

З самого початку своєї діяльності компанія PocketBook зробила правильну ставку на розробку власного програмного забезпечення, приділяючи цьому питанню дуже пильну увагу. Програмне забезпечення від PocketBook з самого першого пристрою приємно дивує своєю простотою і функціональністю. Якість розробок завжди було на дуже високому рівні.
Тому відразу хотілося б розповісти про особливості прошивки в моделі PocketBook 302. Основна відмінність пристрою від попередніх моделей - наявність сенсорного управління. Відповідно, програмне забезпечення повинне враховувати можливості природного управління пальцем, або стилусом.
Для тих, хто вже користувався продукцією компанії, буде дещо незвично усвідомити, що джойстика немає і функції перерозподілені між кнопками та сенсорним екраном. Так, для виклику головного «пятачкового» меню потрібно доторкнутися до екрана, а не шукати звичну кнопку.
На жаль, в тестовому зразку ми не побачили серйозного, опрацьованого підходу до «тап-зон» для управління пальцем на екрані. Залишається сподіватися, що в серійному пристрої програмне забезпечення буде мати широкі поля для керування пальцем, а не тільки для управління стилусом. Мабуть, це єдиний серйозний мінус у програмному забезпеченні.
Всі функції в PocketBook 302 будуть відштовхуватися від можливостей управляти пристроєм пальцем. Звернемо увагу на «недопрацьовані» можливості рідера, крім уже згаданих «тап-зон».
Відразу впало в око, що екранна клавіатура не перероблена з моменту появи PocketBook 301, а в даній моделі вона повинна бути просто QWERTY. Але і скористатися «старою» клавіатурою нам не вдалося у зв'язку з тим, що вона просто не працювала.
Відзначити щось в тексті за допомогою підкреслення в даній версії ПЗ не можна. Як і раніше, можна тільки зберегти цитати в записну книжку.
До позитивних характеристик програмного забезпечення хочеться відразу віднести наявність функції «Словника». Кілька іноземних словників у комплекті скрасити життя при перекладі незнайомих іноземних слів, але відсутність словників для рідної мови обмежує можливості вивчення літератури для молоді.
Не дуже зручним на практиці виявилося і рішення розробників зробити автоматичну орієнтацію фотографій в режимі фотоальбому. По суті фотографії повинні повертатися автоматично з поворотом екрану, а вони повертаються самі, в залежності від чи є вони вертикальними чи горизонтальними.
У моделі PocketBook 302 можна повністю відмовитися від виключення пристрою. Достатньо в настройках вказати «не виключатися» і тоді коротке натискання на кнопку «Включити» призведе до блокування екрану і кнопок пристрою. Теж саме відбудеться атвоматично, якщо кілька хвилин не користуватися пристроєм.
Налаштування PocketBook 302 дуже різноманітні й максимально прості. Просто перерахуємо:
• Інформація про пристрій
• Мова
• Клавіатура
• Зовнішній вигляд
• Призначення клавіш
• Годинник
• При включенні відкривати ...
• Зв'язок
• Обслуговування (форматування, очищення, калібрування екрану)
• З усіх налаштувань незрозумілі можливості «Призначення клавіш». Налаштування зроблені таким чином, що назви клавіш не очевидні, щоб при цьому міняти їх функції. Годинники не вміють налаштовуватися автоматично за даними з інтернету. Ввести дату і час було складно.
• Родзинкою пристрою є вбудований WiFi, але скористатися ним так і не вдалося. Установки вимагають ручного введення точки WiFi або іншого бездротового з'єднання.
• «Режим читання» в PocketBook завжди був простим і легким заняттям. Текст має базові можливості типографіки. Є регульовані відступи «текстового вікна» від краю екрана, підтримується «новий рядок», є перенесення слів та закладки на сторінці. Показуються не тільки номер поточної сторінки і загальна їх кількість, але і є смуга «прогресу» читання. Замість годин на статус-барі є зображення заряду акумулятора.
• Слід сказати, що в «режимі читання» було простіше користуватися клавішами для гортання сторінок, ніж гортати за допомогою сенсорного екрану. Не тому, що це незручно, а тому, що при наявності правильно розташованих кнопок це зробити простіше і звичніше.
• «Книжкова полиця» як і раніше викликає повний захват. Але через сенсорні можливості виклик меню в цьому режимі не зовсім звичний. Досвідчений користувач здогадається, як викликати меню з додатковими налаштуваннями, а новачок зможе подумати, що побачене в перший раз - це і є всі функції і можливості.
• Хотілося б, щоб розробники подумали над додатковими можливостями. Наприклад, додати верхню смугу статусу для підказок. Або розробити інтерактивного помічника, який би був за замовчуванням включений.
• Пристрої від PocketBook традиційно підтримують велику кількість форматів для читання: FB2, FB2.ZIP, TXT, PDF, DJVU, RTF, HTML, PRC, CHM, EPUB, DOC, TCR. І приємно, що це не просто статистична кількість форматів, а те, що підтримка більшості форматів доведена до досконалості завдяки тісній співпраці між виробником і користувачами. Кожен день виробники отримують зауваження та побажання від своїх споживачів і, судячи по кінцевому результату, відгукуються на прохання. Не кажучи про текстові формати, скажімо, що читання PDF реалізовано чи не найкраще, ніж у всіх інших виробників. Судячи зі статистики, 16% користувачів, які регулярно читають саме PDF, з нами навряд чи погодяться.
• Гарячих клавіш в пристрої немає. Можна перепризначати функціонал наявних.

У PocketBook завжди є додаткове програмне забезпечення. Зазвичай це прості ігри. Також, можна самостійно додавати програми створені для PocketBook.
• У зв'язку з тим, що програмне забезпечення PocketBook є відкритим і навіть опубліковано SDK, компанія постійно проводить конкурси розробників.
• У програмному забезпеченні PocketBook 302 простежується великий потенціал на подальшу розробку. Навіть при деяких недоліках передсерійного зразка видно, наскільки управляти пристроєм просто і легко.
Технічні характеристики
• Дисплей: 6 "E Ink ® Vizplex 600 × 800, сенсорний з автоматичним поворотом зображення. Процесор: Samsung ® S3C2440 400MHz

Share this

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика