You are hereForums / Пристрої для читання е-книг / Е-рідери / Електронна читалка книг Bookeen CyBook Opus

Електронна читалка книг Bookeen CyBook Opus


By Heldigvis Neste - Posted on 17 Січень 2010


Компанія Bookeen має багаторічний досвід у розробці рідерів електронних книг і у CyBook OPUS розробники реалізували ряд характеристик, які набагато перевершують їх попередні спроби. Opus, можливо, є найкрасивішим рідером на ринку і тим самим безсумнівно виділяється з решти.
Зовнішній дизайн та функціональні можливості
У цього е-рідера красиво заокруглені краї вдало поєднуються з контурами 5-дюймового екрану. Корпус має дуже гладке зовнішнє покриття перламутрового кольору і, хоча він зроблений з пластику, проте аж ніяк не виглядає неміцним. Задня панель служить як кришка для акумулятора – таким чином Opus, без сумніву, виглядає дуже оригінально.
Кількість кнопок була зведена до мінімуму, він має тільки дві великі кнопки гортання сторінок, кнопку переходу на головну сторінку, кнопку меню і кнопки включення / виключення. Існує також 5-ти позиційна панель, яка використовуються для навігації по меню, гортання сторінок і вибору пунктів – ніякого сенсорного екрану.
Компанії Bookeen вдалося створити виключно яскравий і чіткий екран з розширенням 200dpi (600x800), по якому видно наскільки добре може виглядати E-Ink екран. Як і у всіх E-Ink рідерів, підсвічування немає, але ви отримуєте враження, ніби читаєте з паперу.
Opus є першим спеціалізованим рідером, обладнаним G-сенсорним акселерометром, що використовується для виявлення руху; екран автоматично розрізняє режими портретної та пейзажної сторінки (так само як в iPhone / IPod Touch). Хоча я спочатку подумав, що це корисна функція, та повинен зізнатися, що після першого тижня використання, я її відключив, так як це мене сильно дратувало.
Bookeen додає також товстий футляр, зроблений під шкіру, куди електронна читалка поміщається гарно і акуратно, тим самим пристрій надійно захищений без додавання зайвої ваги.
Основні характеристики
За винятком трохи меншого екрану, електронний рідер має досить типове для спеціалізованих рідерів апаратне забезпечення, найбільш помітною відмінністю є відсутність MP3-плеєра, хоча, як на мене, це не слід розглядати як недолік. Ось деякі основні характеристики:
• дуже легкий і малий, 150 г / 108 х 151 х 10 мм (4,2 "х 6" х 0,4 ").
• 5 дюймовий екран з 4-рівневою градацією сірого.
• 1 Гб внутрішньої пам'яті, може вміщувати більше тисячі книг. Micro SD слот для карти пам’яті дозволяє зберігати кілька тисяч додаткових книг.
• офіційно 8000 перегортань сторінок - 2-3 тижні використання.
• змінний акумулятор
Інтерфейс користувача та функціональні можливості
Говорячи про програмне забезпечення е-читалки, вона має два основних режими інтерфейсу, режими повних списків і папок, обидва з яких є дуже прості у використанні. Тут, фактично, немає homepage як на Sony Touch, але якщо всі ваші книжки мають обкладинки, то це має приємний візуальний ефект.
На відміну від Sony Touch або Amazon Kindle тут неможливо робити анотації або пошук слів в словнику, проте без сенсорного екрану або клавіатури ці функції все одно стають дуже незручними.
Масштабування тексту і сторінок
Є безліч можливостей масштабування і кілька функцій, яких я не бачив на інших пристроях.
12 рівнів розмірів шрифтів дає дивовижний контроль, що дозволяє користувачеві знайти необхідний йому розмір. На документах з розширенням TXT і HTML ви можете також вирівнювати текст і робити шрифт напівжирним, що справді багато чого робить зрозумілішим. Ви також можете вибрати з трьох різних шрифтів Courier New, Georgia i Verdana. Проте з деяких причин, (можливо, через обмеження у програмному забезпеченні Adobe) шрифт в ePub документах змінити не можна.
PDF підтримка має кілька функцій, які роблять читання набагато простішим. У розширених меню ви можете включити функцію "Змінити розмір полів" - більшість PDF-документів мають досить великі поля – і позбутися від якнайбільшої кількості вільного простору(у тому числі номерів сторінок). Параметри масштабування схожі на параметри звичайного PDF-рідера; Fit Page, Fit Width, Fit Height і 50% - 100% (з десятивідсотковою градацією). Використання цих параметрів у поєднанні з обертанням сторінки на 90 градусів дає достатньо контролю над переглядом для того, щоб зробити читабельними набагато більше PDF- документів, ніж Ви могли б прочитати на 6-дюймових спеціалізованих рідерах.
Гортання сторінок і завантаження
Час запуску трохи повільніший, ніж в деяких інших рідерів; займає близько 15 секунд. Це відбувається тому, що при виключенні Opus не переходить в сплячий режим, а повністю вимикається. В результаті термін роботи батареї стає довшим, майже три тижні без дозарядки.
Однією з унікальних функцій є те, що Ви можете вимкнути Миттєве оновлення (Flashing Refresh) і вибрати режим плавного переходу. Після цього замість віртуальної зміни сторінок текст просто міняється, хоча й залишаться невеликі сліди на екрані. Я був дуже здивований, виявивши, що при включеній цій функцій не було помітного збільшення швидкості гортання сторінок.
Термін служби батареї
Термін служби батареї на всіх E-Ink рідерах електронних книг досить довгий, але якось в Opus Bookeen вдалося продовжити його ще більше. Офіційно ви можете зробити 8000 гортань сторінок, насправді ж вона витримує від двох до трьох тижнів використання між зарядками. При підключенні рідера до USB-порту на 15 чи більше хвилин щотижня, батарея може тримати ще довше - безумовно це один з найбільш ефективних доступних рідерів.
Акумулятор є повністю змінним і міняється всього за кілька хвилин.

Бібліотека електронних книжок рідера
Книжки додаються через USB-кабель за допомогою файлового менеджера комп’ютера або через Adobe's Digital Editions (DE). Якщо ви хочете читати DRM-книги, тоді вам необхідно використовувати Adobe DE, доступний для використання на комп'ютерах як з операційною системою Microsoft Windows, так і Apple Mac.
Зверніть увагу: для того, щоб читати комерційні (DRM)електронні книги вам необхідно активувати Adobe у вашому рідері; більшість комерційних ePub книжок використовують Adobe DRM.
Безкоштовні та комерційні книжки
Будь-який рідер для читання електронних книг, що підтримує документи з розширенням ePub/ PDF повинні мати доступ до таких же книжок. Так само, як і в рідерах Sony Readеr, Ви будете мати доступ до веб-сайтів з найбільшим вибором електронних книг - eBooks.com, Borders і т.д. Кількість сайтів, що пропонують ePub за останні 12 місяців значно збільшилася, і хоча це відбулося в основному в Сполучених Штатах, проте інші країни світу беруть з них приклад.
Відвідайте сторінку www.epubbooks.com, де Ви знайдете список найпопулярніших безкоштовних і комерційних назв книжок.
Прокат книжок з бібліотеки
Зараз можна побачити зростання кількості бібліотек, що пропонують електронні книги на прокат. Більшість з них зараз з’являються в США і, ймовірно, що інші країни не залишаться далеко позаду.
Плюси і мінуси Bookeen CyBook OPUS
Плюси
• Гарний на вигляд, ергономічний дизайн, 5-дюймовий екран, все це робить рідер дуже легким і зручним пристроєм для читання.
• Один з найкращих E-ink екранів; дуже яскравий з чітким і ясним текстом.
• 12 розмірів шрифту і кілька функцій повного масштабування сторінок (зміна розмірів полів, Fit width, Fit height і т.д.), що є особливо корисні при роботі з документами PDF.
• комплектується товстим футляром, який захищає е-читалку, і в той самий час зберігає пристрій легким при читанні.
• Читає HTML-документи і пропонує великий вибір шрифтів / макетів сторінки для цього формату і для текстових файлів.
• Термін роботи батареї набагато триваліший, ніж в інших спеціалізованих рідерів.
Мінуси
• Іноді лише 5-дюймовий екран недостатній.
• Дуже повільний час запуску - ймовірно, через відсутність режиму сну.
• Гортання сторінок не таке швидке як в інших рідерах.
• Дорогий; вартість приблизно така ж, як і багатьох 6-дюймових рідерів.
Висновок
Було важко додати багато мінусів для CyBook Opus, єдиним повністю негативним аспектом є ціна, яка ставить Opus поруч з багатьма 6-дюймовими рідерами. Гаразд, можливо, Opus і є трішки дорогим, але компанія Bookeen надала йому багато функціональних можливостей, і це найкрасивіший зі всіх рідерів . : )
Форма і вага Opus дає максимальну портативність, при цьому пропонуючи досить великий екран, для приємного читання. Говорячи про яскравість і чіткість, 5-дюймовий E-Ink екран є одним з найкращих, які я бачив, як на мене, читання на ньому найбільш схоже на читання з паперу!
Bookeen додала деякі функції, які знайдеш не в кожному спеціалізованому рідері. G-сенсорний акселерометр, хоча я і не користуюся ним, є цікавою функцією, яку багато людей, безсумнівно, оцінять. Розмір шрифту / варіанти масштабування просто не до порівняння, а термін роботи батареї просто вражаючий, навіть у порівнянні з іншими E-Ink рідерами.
Так, є кілька нюансів, але в цілому важко сказати щось негативне.
Якщо Ви розглядаєте можливість придбання E-Ink рідера, і Вас задовільняє менший екран, то Ви не пошкодуєте про купівлю рідера CyBook Opus.

Share this

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика