You are hereForums / Цікавинки / Новини / Традиції створення електронних книг

Традиції створення електронних книг


No replies
admin
Offline
Joined: 09/17/2009
Традиції створення електронних книг

Електронні книги з екранами вже в значно більшій мірі, ніж це могло здаватися, імітують традиційні друковані видання. Вони пропонують читачам щось більше, ніж просто слова на екрані: ці пристрої мають притаманні книгам риси, такі як двох-сторінковий розворот, обкладинка, положення сторінки і все те, що у звичайній книзі полегшує процес читання, - адже багатосторінкова побудова видання представляє собою ефективний механізм довільного доступу до змісту.
Долучення до перших електронних книг - NuvoMedia Rocket eBook і SoftBook reader - залишає дивне відчуття. Замість яскраво-білого паперу і чіткого тексту ви бачите перед собою рідкокристалічний екран з досить низьким розширенням, але вага пристрою, кут зору і відстань до сторінки - все це знайоме і зручно та подібне до звичайної книги.
У SoftBook reader, який за розмірами нагадує книгу у твердій палітурці, слабкою ланкою є екран: напівтоновий рідкокристалічний дисплей з роздільною здатністю 72 точки на дюйм і тими ж самими недоліками: низьким контрастом і відблисками. Дисплей «кишенькового» Rocket eBook - з роздільною здатністю 106 точок на дюйм і висококонтрастною підсвіткою - зручніше, але екран 480х320 пікселів занадто малий для комфортного читання в звичному для паперових книг темпі; довжина рядків надто коротка навіть при зменшеному розмірі шрифту. (Для порівняння, читання тексту Peanut Press, завантаженого на Palm III, дратує ще більше, тому що на екрані розміром 57х67 мм міститься тільки 13 рядків тексту.)
Для гортання сторінок в електронних книгах використовуються елементи управління, схожі на смужки прокрутки. На сьогоднішній день найзручніші елементи управління у читалки SoftBook reader; вони показують поточне положення за номерами сторінок. У Rocket eBook відображаються відсотки, що, в порівнянні зі звичайними книгами, набагато менш точно і не так звично.
Електронні книги дозволяють також виконувати навігацію за допомогою функції пошуку тексту, хоча це не так корисно, як може здатися. Спроба пошуку в Random House Dictionary, який входить в комплект Rocket eBook тут же виявила наявні обмеження. Коли ви шукаєте слово в словнику на Rocket програма не переходить відразу до визначення слова, а починає його шукати у всіх визначеннях інших слів книги. Виявляється набагато ефективніше шукати слова в друкованій версії, завдяки алфавітній організації і словам в колонтитулах.
Ще одне обмеження - дизайн самих текстів. Як у Rocket eBook, так і в SoftBook reader використовуються текстові формати на основі HTML, які SoftBook reader відображає зручним для читання і навіть елегантним шрифтом Bookman. Rocket eBook відображає тексти шрифтом Verdana. (На обох пристроях можна збільшити розміри шрифту на екрані.) Обидві електронні книги підтримують ілюстрації (напівтонові з градаціями сірого на SoftBook, чорно-білі - на Rocket). Однак перенесення не підтримується ніде, те саме можна сказати і про інші тонкощі типографіки. Текст практично торкається країв екрану, без будь-яких полів і відступів, що полегшують читання.
Деякі недоліки першого покоління електронних книг можуть бути усунені в що готується до випуску компанією Everybook моделі EB Dedicated Reader, яка відображає двохсторінковий розворот на двох кольорових екранах розміром 216х279 мм з роздільною здатністю 450 точок на дюйм. Пристрій Everybook відображає тексти в форматі PDF (Portable Document Format), точно імітує дизайн друкованих публікацій.

Share this

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика