You are hereForums / Цікавинки / Загальна інформація / Захист авторських прав при розповсюдженні електронних книг

Захист авторських прав при розповсюдженні електронних книг


No replies
admin
Offline
Joined: 09/17/2009
Захист авторських прав при розповсюдженні електронних книг

Автор, який вирішив опублікувати текст для електронної книги, зіткнеться з рядом проблем. Коли-небудь можна буде просто конвертувати текст в стандартний формат для електронних книг, помістити його заголовок у каталог мережевого магазину і перебувати в очікуванні авторських відрахувань. На жаль, зараз справа йде дещо складніше. Оскільки стандартів на формати електронних книг або поширювані копії текстів поки не існує, для опублікування електронного видання потрібно вибрати певну модель пристрою і підготувати текст за допомогою власних інструментів виробника для видання та розповсюдження. У кожній компанії є власні технології для верстки публікацій та захисту від копіювання, у підсумку кожен текст готується виключно для певної платформи електронних книг.
Для верстки тексту компанії Librius.com, NuvoMedia і SoftBook Press використовують різні варіації формату HTML, що кожен видавець модифікує для підтримки специфічних можливостей електронної книги, таких як пошук в словнику і гортання сторінок. З іншого боку, Everybook підтримує Adobe PDF.
Крім того, кожен видавець розробляє спеціалізовані технології захисту від копіювання, що гарантують, що завантажені на пристрої тексти книг не можна буде копіювати, друкувати або поширювати іншим користувачам електронних книг. NuvoMedia і SoftBook Press шифрують кожне видання таким чином, щоб воно могло відображатися тільки на одному-єдиному пристрої. (Якщо видавці вважають за краще, щоб їхні тексти розповсюджувалися вільно, вони можуть не використовувати систему шифрування для пристроїв компанії SoftBook.)
Розробники Librius.com пропонують видавцям метод безпечного завантаження публікацій, за яким тексти передаються через комп'ютер замовника в пам'ять електронної книги без копіювання у файлову систему. А компанія Everybook має намір для аутентифікації користувача, які завантажили публікацію, застосовувати цифрові сертифікати і серійні номери пристроїв зберігання; після цього текстові файли повинні зберігатися на картах пам'яті електронної книги в форматі «тільки для читання».

Share this

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика