You are hereBook Designer

Book Designer


By admin - Posted on 05 Лютий 2010

Book Designer - програма для створення електронних книг. З її допомогою ви можете форматувати текст, редагувати його і переводити в потрібний формат.
Перелік підтримуваних програмою форматів вражає. Розробники поставили собі за мету створити по-справжньому універсальний додаток і їм це вдалося. Єдиний з відомих форматів, який виявивсяне по зубах Book Designer - iSilo.PDB.
Програма може працювати в одному з двох режимів - читання (Reader mode) і редагування (Editor mode). Під час роботи в першому режимі з вікна програми зникають всі керуючі елементи і панелі інструментів, а в текст перестають вноситися зміни. Другий режим призначений для редагування та форматування книг.
Перемикатися між ними можна за допомогою кнопки з літерою «Е» в панелі інструментів.
Інтерфейс організований просто. В панелі інструментів розташовано ряд кнопок, кожна з яких відповідає за конвертування в один з відомих програмі форматів. Щоб запустити процес, досить завантажити документ, натиснути на одну з цих кнопок, задати кілька додаткових параметрів і підтвердити своє бажання конвертувати текст. Завершення перетворення супроводжується звуковим сигналом.
Крім цього, програма навчена при відкритті файлу автоматично визначати його кодування і при необхідності - змінювати її.
Book Designer вміє пізнавати різні елементи книги (заголовки, назви розділів і т. п.) і форматувати їх, застосовуючи як стандартні, так і для користувача стилі, кольори, типи шрифтів.
Після відкриття файлу той форматується автоматично. Але треба зауважити, що повністю довіряти цій програмі не можна. Так, епіграф вона може несподівано розпізнати як заголовок книги, а фрази, написані великими літерами, прийняти за назви глав. Тому текст перед конвертацією слід обов'язково переглянути. Переформатувати той чи інший елемент книги можна, перейшовши в режим правки, виділивши потрібний шматок тексту і вибравши потрібний вам варіант форматування з контекстного меню, що відкривається клацанням правої клавіші миші.
За допомогою інструмента за назвою Element Browser можна швидко переміщатися між різними елементами електронної книги. Для цього необхідно вибрати тип елемента в списку Assign, після чого нижче буде відображено перелік шматків тексту, відформатованих вказаним вами чином. Тепер вам достатньо вибрати один із пунктів, і програма автоматично виділить його.
Тут же можна побачити список незакінчених пропозицій, незакритих дужок, розірваних сторінок і т. д.
За допомогою основної панелі інструментів Book Designer можна виконати ряд інших перетворень. Наприклад, вставити в книгу ілюстрацію або посилання на сторінку. Також можливий пошук і заміна фрагменту тексту, причому параметри пошуку можна змінювати - шукати в різних напрямках, з урахуванням регістра і т. д.
Крім функцій, доступних в панелі інструментів програми, можна скористатися пунктом More transformation контекстного меню і отримати доступ до додаткових інструментів Book Designer.
Насправді Book Designer являє собою цілий комплекс програм для роботи з електронними книгами, і модуль для редагування, конвертації і форматування - лише один з них.
Функція Book Corrector дозволяє перетворювати елементи книги. Для цього призначені кнопки на панелі інструментів Book Corrector. Іншими можливостями, наданими Book Corrector, є переміщення виділеного блоку та вставлення пропущеного рядка або порожньої сторінки у вказаному місці. Існують спеціальні кнопки для того, щоб поміняти один з одним окремі елементи книги, наприклад, назву та ім'я автора, а також збільшити шрифт. Можна додати до тексту зміст.
Програма дозволяє створити спеціальним чином відформатований файл із цитатами. При створенні цитатника відкривається окреме вікно, куди користувач може копіювати фрагменти з буфера обміну.
Програма містить вбудований інструментарій для пошуку електронних книг в мережі - Book Browser. У внутрішній базі даних утиліти зберігаються адреси понад 30 електронних бібліотек, причому цей список можна поповнювати вручну. Book Browser можна запустити як окремий додаток або з вікна Book Designer. До складу книжкового браузера входить спеціальний модуль для завантаження електронних книг - Book Downloader.
Не менш цікавий інструмент, що поєднує декілька файлів в один. Для того, щоб скористатися ним, необхідно спочатку записати всі ці файли в одну папку і задати параметри об'єднання: принцип сортування вихідних об'єктів, тип результуючого файлу, необхідність видалення початкових файлів після завершення процесу.
Ще один модуль - File Convertor - призначений для зміни кодування текстів. З його допомогою можна автоматично перейменувати початковий файл в стандартну для програми форму (автор_назва). Але для цього текст повинен починатися з символу ^, за яким повинні слідувати прізвище автора та назва книги, написані в різних рядках. Тут доступні мінімальні засоби редагування та форматування тексту. Можливий пошук і заміна фрагмента книги, зміна регістра всіх букв виділеного шматка тексту. Буквально одним натисненням можна перетворити HTML-документ в текстовий формат.

Share this

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика